نقاط دمم گرم!

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است شنبه, 6 جولای, 2013 در ساعت 9:18 ق.ظ

[امیر مهرانی،‌از همکاران تاثیرگذار ما در چارگون است. او نویسنده وبلاگ The Coach و یک مربی است. مربی که به دیگران کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر توانمندی‌هایشان روزهای کاری و در نتیجه زندگی بهتری را بگذرانند. یکی از مفاهیمی که در دوره امیر روی من تاثیر زیادی داشت،‌شناخت نقاط دمم گرم است. وبلاگ امیر مطالب مفید زیادی دارد و اینبار به واسطه ایجاد تگ «دممگرم» در توییتر،‌ امیر از این مفهوم می‌نویسد. ]

یادآوری گذشته همواره برای ما درس‌هایی به همراه دارد. اما این‌که گذشته‌مان را چطور بیاد بیاوریم بسیار مهم است. در سخنرانی “من تاثیرگذار هستم” بحثی را مطرح کردم به‌عنوان نقطه دمم‌گرم. نقطه دمم گرم زمان‌هایی است در گذشته که ما عملکرد مطلوبی در کاری داشته‌ایم. یادآوری این لحظه‌ها و کنار هم گذاشتن آنها به ما هم انرژی دوباره‌ می‌دهد، باعث می‌شود درک‌‌مان از توانایی‌ها و قابلیت‌هایمان بهبود پیدا کند و بیشتر بفهمیم که چه سبک کارهایی را باید انجام دهیم. در حالت عادی ما عادت به یادآوری شکست‌ها داریم در صورتی‌که یادآوری شکست‌ها بیشتر به ما می‌گوید چه کاری را انجام ندهیم. کنار هم گذاشتن شکست‌ها و نقاط دمم گرم (دستاوردها) می‌تواند مسیر راه را برایمان روشن کند.

به پیشنهاد دوستان در توییتر و البته در فیسبوک می‌توانید نقاط دمم گرم خود را با ‌تگ #دممگرم منتشر کنید. این‌که در گذشته یا هر روز بابت چه‌کاری خود را تحسین می‌کنید. مطرح کردن این نقاط به‌شکل عمومی کمک بزرگی می‌کند به خود شما برای یک بازتعریف دوباره از خود و کارهایی که می‌توانید انجام دهید.

در حالت عادی ما عادت به یادآوری شکست‌ها داریم در صورتی‌که یادآوری شکست‌ها بیشتر به ما می‌گوید چه کاری را انجام ندهیم. کنار هم گذاشتن شکست‌ها و نقاط دمم گرم (دستاوردها) می‌تواند مسیر راه را برایمان روشن کند.No comments yet.

Leave a comment