چرا آدم‌های خوب، کارهای بد می‌کنند!

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است جمعه, 8 آوریل, 2011 در ساعت 2:34 ب.ظ

 

[تعهدم در معرفی کتاب همیشه این بوده تا کتابی رو معرفی کنم، که خودم خونده باشم و از خوندنش لذت برده باشم. اما این‌بار می‌‌خوام به معرفی کتابی بپردازم  که خودم هنوز خوندنش رو به اتمام نرسوندم اما از بدو شروع کتاب واقعاً مجذوب شدم و فکر می‌کنم این کتاب از اون دسته کتاب‌هایی باشه که خیلی از ما به خوندش احتیاج داریم به همین خاطر در این نوشته بدون این‌که برداشت خودم رو از کتاب بنویسم، فقط به معرفی کلیات اون خواهم پرداخت …. ]

 

 

«چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند» عنوان کتابی است از Debbie Ford آفریننده دوره‌‌های ‍پرآوازه سایه در روانشناسی مدرن. کتاب‌هایی چون راز سایه و نیمه تاریک وجود نیز از همین نویسنده هستند که در تمام آنها به نیمه فروتر یا تاریک و شرور انسان ‍پرداخته می‌شود و بر این موضوع تاکید دارد که گسستگی بشر از این بخش وجود، باعث نابسامانی‌‌های روانی و ایجاد اختلال در روند رشد و زندگی سالم است.

به این منوال دبی فورد در این کتاب نیز به همین موضوع از زاویه‌ای دیگر ‍پرداخته است. اساس آن اشاره به این جمله معروف از گوستاو یونگ دارد:

«ترجیح می‌دهم کامل باشم تا خوب»

این کتاب، کند و کاو عمیقی در رابطه با نیروهای پنهانی است که ما را به انجام کارهایی باورنکردنی برای ویرانی و تباهی خود و گاه لطمه زدن به اطرافیان وا می‌دارد. آنچه وی به «تاثیر توپ بادکنکی» از آن یاد می‌کند اشاره به نیروی قدرتمندی است که در اثر تلاش انسان برای خوب بودن و در نتیجه جدا شدن از ذات انسانی وی، در لایه‌های عمیقی از ناخودآگاه انباشته می‌شود و در نقطه یا نقاطی از زندگی بصورت انفجاری باعث خود ویرانگری و سرزدن عکس‌العمل‌های باورنکردنی از فرد می‌شود. این کتاب شما را تشویق می‌کند تا دست از دشمنی با خود بردارید و نیمه شناخته‌شده یا روشن خود را که سال‌‌هاست با آن زندگی کرده‌اید به کناری گذاشته و شجاعت رویارویی با نیمه تاریک خود را بدست آورید و از این رهگذر، نیروهای مخرب حاصل از پنهان‌سازی آن را به نیروهای سازنده مبدل سازید و روند زندگی را آنگونه که آرزو دارید برای خود رقم زنید. باشد که روزی همه ما از سرور و لذت یگانگی و صلح درونی سرشار شویم.

مشخصات کتاب

عنوان چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند

نویسنده دبی فورد

مترجم فرناز فرود

انتشارات نشر کلک آزادگان

تعداد صفحات ۲۵۱صفحه

قیمت ۴۵۰۰ تومان

 خرید اینترنتی کتاب: http://www.ikelk.com/index.aspx?tabid=1&catid=2&subcatid=0&act=view&fid=1476۴ نظر لـ چرا آدم‌های خوب، کارهای بد می‌کنند!

 1. مهسا توسط:

  26 فوریه, 2012 در ساعت 6:54 ب.ظ

  متشکرم

 2. sunaz توسط:

  27 فوریه, 2012 در ساعت 9:24 ب.ظ

  مرسی از شما که به بلاگ من سر زدید. می‌خواستم خواهش کنم اگر کتاب رو مطالعه کردید و فرصت دارید، برداشت شخصی‌تون رو ازش با من و بقیه خوانندگان سهیم بشید.

 3. منا توسط:

  18 ژوئن, 2015 در ساعت 2:36 ب.ظ

  یکی از بهترین کتاب هایی که در طول دو سال گذشته و به هدف خودشناسی خوندم. من به همراه این کتاب بسیار نوشتم و بخش به بخش خودم رو شکافتم.. به جرات می تونم بگم اگر کسی به دنبال کمک کردن به خودش هست و خسته شده از این که خوشحال نیست و البته چنانچه حاضر هست دست از ملامت دیگران برداره و مسوولیت خودش رو در عدم خوشبختیش به گردن بگیره این کتاب بهترین کمک بهش خواهد بود.

 4. sunaz توسط:

  1 آگوست, 2015 در ساعت 4:05 ب.ظ

  مونای عزیز ممنونم که تجربتون رو به اشتراک گذاشتید. شاد و موفق باشید 🙂

Leave a comment