بایگانی آبان, ۱۳۹۲

به آشپزخونه خوش آمدید

چهارشنبه, ۱۵ آبان, ۱۳۹۲

[بالاخره آشپزخونه ما هم راه افتاد ..... مدتی بود به پشنهاد دوستان در فکر به اشتراک گذاشتن دستورهای پخت غذاهایی بودم که خودم از درست کردن و خوردنشون لذت می‌برم. غذاهایی که اغلب مواد اولیه ساده و دم دستی دارند. بخش «آشپزخونه» وبلاگ رو به همین مناسب افتتاح کردم. به سبک فیلم  Julie & Julia با بازی مریل اسرتیپ دوست‌داشتنی، قصد دارم در این بخش به زبانی ساده و کاملا تجربی دستورهای آشپزی رو به اشتراک بذارم. اولین پست این بخش رو تقدیم می‌کنم به همه اون‌هایی که غذا خوردن براشون یکی از بهترین لذت‌های دنیاست و به مادر نازنینم که لذت خوردن غذاهای خوب رو با وجودش درک کردم .... ]

 هیچ وقت آشپزی برام یک اجبار کلافه‌کننده نبوده. با اینکه تا امروز خونه‌ای از خودم نداشتم اما از هر فرصتی که برای آشپزی دست داده با لذت فراوان استفاده کردم. از همون لحظه که فکر کردن به سئوال  «چی درست کنم؟» شروع می‌شه، تمام لحظات خرید و گشتن توی سوپرمارکت و سبزی‌فروشی‌ها و انتخاب با دقت مواد اولیه تا لحظه به لحظه ترکیب خلاقانه این مواد با هم برام مثل بوجودآوردن یک بنای زیبا یا حتی یک موجود زنده است… آشپزخونه برای من جایی نیست که توش وقت تلف می‌شه، آشپزخونه برای من جایی از خونه است که نه تنها بوی غذا بلکه بوی زندگی می‌ده و می‌شه از روی اون میزان اشتیاق و شور زندگی صاحبخانه رو ارزیابی کرد.

امیدوارم بتونم با تناوب‌های منظم در این بخش بنویسم و خوانندگانی داشته باشم که بتونم لذت درست کردن و خوردن این غذاها رو باهاشون سهیم بشم.